Ya sistemim tıkanmışsa?

Tıkanmış sistemler için aşağıdaki adımları takip edin..

Pislik haznesini boşaltın

Üniteyi çalıştırmak için yan tarafındaki manuel butonu kullanın.

Üniteye en yakın yerdeki duvar soketine gidin, kapağı açın ve soketin elinizdeki peçeteyi emmesini sağlayın. Eğer peçete pislik haznesine kadar gidebildiyse diğer sokete geçin. Eğer herhangi bir soketten gönderdiğiniz peçete pislik haznesine kadar gidemiyorsa küçük ya da büyük düzeyde bir tıkanıklık söz konusu olabilir. Bu durumda baika bir süpürgeyle soketin içindeki maddeleri çekmeye çalışabilir veya BEAM satıcınıza boruyu temizletebilirsiniz.

Güç ünitem neden kapanmıyor?

 

Ünitenin otomatik modda olduğundan ve duvarlardaki soketlere hiç bir hortumun takılı olmadığından emin olun. Yan taraftaki düşük volt kablolarını çıkarın, Ünite çalışmaya devam ederse bilgisayar ünitesindeki kesici arızalıdır ve bütün bilgisayar ünitesinin değişmesi gerekir. Düşük volt kabloları çıkarıldığında ünite kapanırsa arızalı veya yırtılmış bir düşük volt kablosu var demektir ve BEAM satıcınızın duruma bir göz atması gerekmektedir.

Güç ünitem neden çalışmıyor?

 

Ünitenizi çalıştırmada sorun yaşıyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Ünitenin yan tarafındaki svici kullanarak svici manuel pozüsyona getirin, ünite hemen çalışmalıdır. Eğer ünite çalışırsa ikinci adıma geçin, çalışmazsa bulunduğunuz yerdeki yetkili BEAM satıcısını arayın.

Süpürge ünitenizdeki düşük voltlu kabloları çıkarın.

Svicin otomatik tarafta olduğundan ve güç kablosunun takılı olduğundan emin olun. Şalterin veya sigortanın kapalı olmadığından emin olun.

Bir kargaburun alın ve uçlarını düşük volt kablolarını çıkardığınız yerlere sokup hafifçe sıkıştırın. Eğer ünite çalışırsa düşük volt kablolarını yerine geri takıp 5. adıma geçebilirsiniz; eğer çalışmazsa düşük volt kabloları takılıyken bulunduğunuz yerdeki yetkili BEAM satıcısını arayın.

Her duvar soketinin içinde( hortumu taktığınız büyük delik) iki bağlantı pini vardır. Bu pinler hortum sokete takıldığında ucundaki demir halkaya değer. Üniteye en yakın soketten başlayarak operatör kapıyı açıp bir kaşık veya bozuk parayla bu pinlerin ikisine aynı anda dokunabilir. Ünite çalışırsa soketi kapatın sonraki en yakın sokete geçin. Eğer bütün soketler çalışıyorsa 6. adıma geçin.

Pinlere dokunulduğunda ünite çalışmıyorsa istediğiniz zaman yetkili BEAM satıcısına veya montajcısına ulaşabilirsiniz.

Hortumu suvar soketine takın, önceki adımları uyguladıysanız ve hortum hala üniteyi çalıştırmıyorsa servis için bulunduğunuz yerdeki BEAM yetkili satıcısıyla görüşün.
Sorunu ararken süpürgeden başlayıp hortuma doğru hareket etmeyi unutmayın. Herhangi bir noktada bulacağınız hata sizi sorunun muhtemel kaynağına götürür.

Merkezi Elektrikli Süpürge Sistemi'min borularından bir koku alıyorum. Bunun sebebi ne olabilir ?

 

Merkezi Elektrikli Süpürge Sisteminizin boruları bazen koku tutuyormuş hissi verebilir. Bunun sebebi borudaki hayvan kılı vb şeylerden kaynaklanan nem olabilir. TORNADO havluları isimli bir ürünü satın alarak borunuzdaki kokulardan kurtulabilirsiniz. Bu önceden nemlendirilmiş kokulu bezler bütün soketlerden ve aynı zamanda otomatik faraşlarınızdan içeri emdirilebilir. TORNADO havluları küçük tıkanıklıkları ve kokuları yok eder.

Kayışlar ne zaman değiştirilmeli / Döner fırça ne zaman değiştirilmeli ?

 

Döner fırça, güç ünitesi yerdeki küçük kağıt ve iplik gibi küçük parçaları toplayamamaya başladığında değiştirilmelidir. Kemer ise kullanıcı güç başlığı halının üzerindeyken daha fazla ileri çekemediğini farketttiğinde veya kullanıcı döner fırçanın durduğunu hissettiğinde değiştirilmelidir.

Hasarlı bir hortum tamir edilebilir mi?

 

Eğer hortumun svicince veya tutacağında bir hasar söz konusuysa yetkili bir BEAM servisi parçayı tamir edebilir (eğer modelin yedek parçaları mevcutsa) Ancak kablosu kopmuş veya parçalanmış bir hortum tamir edilip eski performansına geri getirilemez, bu durumda en iyi seçenek değişimdir.

Kırık valf kapağı yenilenebilir mi?

Güç ünitesi üzerinde kırılan parçalar yetkili BEAM satıcısı tarafından değiştirilebilir.

Duvar soketinin kapağının kırılması duvar valfının bütün dış yüzeyinin değişmesi gerektiği anlamına gelir. Standart bir dış yüzey (230/240 sadece düşük volt) ev sahibi tarafından değiştirilebilir.