Ya sistemim tıkanmışsa?
Tıkanmış sistemler için aşağıdaki adımları takip edin..

Pislik haznesini boşaltın

Üniteyi çalıştırmak için yan tarafındaki manuel butonu kullanın.

Üniteye en yakın yerdeki duvar soketine gidin, kapağı açın ve soketin elinizdeki peçeteyi emmesini sağlayın. Eğer peçete pislik haznesine kadar gidebildiyse diğer sokete geçin. Eğer herhangi bir soketten gönderdiğiniz peçete pislik haznesine kadar gidemiyorsa küçük ya da büyük düzeyde bir tıkanıklık söz konusu olabilir. Bu durumda baika bir süpürgeyle soketin içindeki maddeleri çekmeye çalışabilir veya BEAM satıcınıza boruyu temizletebilirsiniz.
Güç ünitem neden kapanmıyor?
Ünitenin otomatik modda olduğundan ve duvarlardaki soketlere hiç bir hortumun takılı olmadığından emin olun. Yan taraftaki düşük volt kablolarını çıkarın, Ünite çalışmaya devam ederse bilgisayar ünitesindeki kesici arızalıdır ve bütün bilgisayar ünitesinin değişmesi gerekir. Düşük volt kabloları çıkarıldığında ünite kapanırsa arızalı veya yırtılmış bir düşük volt kablosu var demektir ve BEAM satıcınızın duruma bir göz atması gerekmektedir.
Güç ünitem neden çalışmıyor?
Ünitenizi çalıştırmada sorun yaşıyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Ünitenin yan tarafındaki svici kullanarak svici manuel pozüsyona getirin, ünite hemen çalışmalıdır. Eğer ünite çalışırsa ikinci adıma geçin, çalışmazsa bulunduğunuz yerdeki yetkili BEAM satıcısını arayın.

Süpürge ünitenizdeki düşük voltlu kabloları çıkarın.

Svicin otomatik tarafta olduğundan ve güç kablosunun takılı olduğundan emin olun. Şalterin veya sigortanın kapalı olmadığından emin olun.

Bir kargaburun alın ve uçlarını düşük volt kablolarını çıkardığınız yerlere sokup hafifçe sıkıştırın. Eğer ünite çalışırsa düşük volt kablolarını yerine geri takıp 5. adıma geçebilirsiniz; eğer çalışmazsa düşük volt kabloları takılıyken bulunduğunuz yerdeki yetkili BEAM satıcısını arayın.

Her duvar soketinin içinde( hortumu taktığınız büyük delik) iki bağlantı pini vardır. Bu pinler hortum sokete takıldığında ucundaki demir halkaya değer. Üniteye en yakın soketten başlayarak operatör kapıyı açıp bir kaşık veya bozuk parayla bu pinlerin ikisine aynı anda dokunabilir. Ünite çalışırsa soketi kapatın sonraki en yakın sokete geçin. Eğer bütün soketler çalışıyorsa 6. adıma geçin.

Pinlere dokunulduğunda ünite çalışmıyorsa istediğiniz zaman yetkili BEAM satıcısına veya montajcısına ulaşabilirsiniz.

Hortumu suvar soketine takın, önceki adımları uyguladıysanız ve hortum hala üniteyi çalıştırmıyorsa servis için bulunduğunuz yerdeki BEAM yetkili satıcısıyla görüşün.
Sorunu ararken süpürgeden başlayıp hortuma doğru hareket etmeyi unutmayın. Herhangi bir noktada bulacağınız hata sizi sorunun muhtemel kaynağına götürür.
Merkezi Elektrikli Süpürge Sistemi'min borularından bir koku alıyorum. Bunun sebebi ne olabilir ve ne yapabilirim?
Merkezi Elektrikli Süpürge Sisteminizin boruları bazen koku tutuyormuş hissi verebilir. Bunun sebebi borudaki hayvan kılı vb şeylerden kaynaklanan nem olabilir. TORNADO havluları isimli bir ürünü satın alarak borunuzdaki kokulardan kurtulabilirsiniz. Bu önceden nemlendirilmiş kokulu bezler bütün soketlerden ve aynı zamanda otomatik faraşlarınızdan içeri emdirilebilir. TORNADO havluları küçük tıkanıklıkları ve kokuları yok eder.
Kayışlar ne zaman değiştirilmeli / Döner fırça ne zaman değiştirilmeli ?
Döner fırça, güç ünitesi yerdeki küçük kağıt ve iplik gibi küçük parçaları toplayamamaya başladığında değiştirilmelidir. Kemer ise kullanıcı güç başlığı halının üzerindeyken daha fazla ileri çekemediğini farketttiğinde veya kullanıcı döner fırçanın durduğunu hissettiğinde değiştirilmelidir.
Hasarlı bir hortum tamir edilebilir mi?
Eğer hortumun svicince veya tutacağında bir hasar söz konusuysa yetkili bir BEAM servisi parçayı tamir edebilir (eğer modelin yedek parçaları mevcutsa) Ancak kablosu kopmuş veya parçalanmış bir hortum tamir edilip eski performansına geri getirilemez, bu durumda en iyi seçenek değişimdir.
Kırık valf kapağı yenilenebilir mi?
Güç ünitesi üzerinde kırılan parçalar yetkili BEAM satıcısı tarafından değiştirilebilir.

Duvar soketinin kapağının kırılması duvar valfının bütün dış yüzeyinin değişmesi gerektiği anlamına gelir. Standart bir dış yüzey (230/240 sadece düşük volt) ev sahibi tarafından değiştirilebilir.
Bana en yakın BEAM satıcısını nereden bulabilirim?
Çok basit. Sitedeki "Bize Ulaşın" kısmını kontrol etmeniz yeterli. Yetkili bir BEAM dağıtıcısına hızla ve kolaylıkla ulaşabilirsiniz..
Ne tür temizlik eklentileri ve araçları bulunuyor?
BEAM size tavan fanlarından küçük el fırçalarına ve bilgisayar klavyeleri için mini süpürgelere kadar hemen hemen bütün temizlik ihtiyaçlarına cevap verecek eklentiler ve araçlar sunar. Hatta BEAM hortumuna takabileceğiniz hayvan tüyü temizleme araçları bile vardır. Eklenti ve aksesuarlarla ilgili daha geniş bilgiye buradan, veya bulunduğunuz yerdeki BEAM satıcısından ulaşabilirsiniz.
Evin her yerinde aynı emiş gücü sağlanıyor mu?
Evet! Düzgün olarak kurulmuş olan bir BEAM sistemi güç ünitesinden ne kadar uzakta olursa olsun bütün soketlerde aynı gücü sağlar ve bu güç zaman içinde kaybolmaz.
Hortumun kullanımı kolay mıdır ?
BEAM Temizlik Setleri ve hortumları son derece hafiftir ve tabandan tavana bütün evin temizlenmesi içi tasarlanmıştır. Taşınabilir süpürgelerde bulunan kısa ve ince kabloların aksine BEAM çarpmaya dayanıklı hortumlar bütün dolaşma ve dönmelere dayanacak şekilde üretilmiştir.
BEAM Merkezi Elektrikli Süpürge Sistemi'nin maliyeti ne kadardır?
BEAM Merkezi Elektrikli Süpürge Sistemleri'nin maliyeti akla gelenden çok daha düşüktür. Bütün bir sisteöim yeni yapılan veya eski bir eve monte edilmesi ortalama olarak $1000'a mâl olur. Ve evinizin satış değerini arttırır. Evinize BEAM sistemi kurulumunun tahmini fiyatını öğrenmek için distribütörünüze danışın.
Ne kadar sokete ihtiyacım var?
Çopu evde hortum ve eklentilerin her yere ulaşabilmesi için 3 soket yeterli olmaktadır. Stratejik olarak konumlandırılan her soket size 230-260 metre kare alan temizleme imkanı sağlar. Güç ünitesi de kendi etrafındaki alanın kolaylıkla temizlenebilmesi için ekstra olarak entegre bir soket bulundurur.
BEAM Sistemi ev içi hava kalitesini nasıl yükseltir?
BEAM Merkezi Süpürge Sistemleri'nin alerji semptomlarını %61'e kadar azalttığı Kaliforniya Üniversitesi tarafından klinik olarak kanıtlanmıştır. BEAM sistemleri normal süpürgelerden daha büyük ve 5 kata kadar daha güçlü bir motora sahip oldukları için pislik ve tozları yoketmede daha etkilidir. Tozlu havayı dolaştıran geleneksel elektrikli süpürgelerin aksine BEAM merkezi elektrikli süpürge sistemi kir, toz, akar, polen, hayvan tüyü ve diğer alerjenlerin tamamını evinizden uzaklaştırıp genellikle garajda bulunan bir hazneye taşır ve hava kalitesini yükseltir.
BEAM Merkezi Elektrikli Süpürge Sistemi nasıl çalışır?
Düşük ağırlık, güçlü temizlik ve daha yüksek hava kalitesi yaratmak için, BEAM güç ünitesi çoğunlukla bodruma veya garaja yerleştirilir ve evde uygun yerlere yerleştirilen soketlere süpürge borularıyla bağlanır. Hortumu sokete sokun ve sistem hortum tutacağındaki bir tuşla çalışır. Partiküller yaşam alanından tamamen uzaklaştırılır ve güç ünitesinin pislik haznesine toplanır.
BEAM Merkezi Elekrikli Süpürge Sistemi'min bakımını nasıl yaptırabilirim ?
BEAM sistemlerinin bakımları çoğunlukla ücretsizdir. Yağlama ve temizlemeye ihtiyaç duymazlar. BEAM filtreleri diğer yaygın filtre malzemelerinden 5 kat daha uzun ömürlü GORE-TEX® kumaşının üreticilerinin yarattığı eşsiz bir kendi kendini temizleme sistemine sahiptir. Filtre pisliği üzerinde tutmaz ve böylece BEAM sistemleri her zaman ilk günkü gibi çalışır. Çünkü filtre kalıcıdır, hiç bir zaman kirli poşetleri takıp çıkarmak zorunda kalmazsınız. Tek yapmanız gereken yılda 1 ya da 2 defa pislik haznesini boşaltmak.
Merkezi elektrikli süpürge sistemimi sert tahtaları, vinilleri, seramik ve fayans yüzeyleri temizlemek için kullabinilir miyim?
Evet! Çıplak yüzey araçlarını kullanın veya en sevilen seçeneklerden olan VacPan™ otomoatik faraşı takın. Mutfak, banyo ve antredeki kırıntılardan kurtulmak için idealdir. Sadece pisliği otomatik faraşa doğru süpürüp düğmeye basın ve Beam gücünü pislikleri yoketmek için kullanın. Artık küreklerle yerlere eğilerek uğraşmanıza gerek yok.
BEAM sistemi şu andaki evime kurulabilir mi?
Evet! Yeni yapılmışlardan yıllar önce yapılmış olanlara kadar hemen hemen her eve duvarlarına zarar verilmeden ve kirletilmeden profesyonel montajcılarımız tarafından BEAM sisteminin temizlik gücünü tatmak üzere donatılabilir. Daha fazla detay için satıcınızla görüşün