BEAM Merkezi Elektrik Süpürgesi benim için ne yapabilir?
 
Taşınabilir elektrikli süpürgelere artık garip bakılırken merkezi elektrikli süpürge sistemleri modern hayatın ayrılmaz bir parçası oldu. Diğer yandan Beam merkezi elektrikli süpürgeler evinizi temizlemenin en sağlam, en rahat ve en kolay yolu. BEAM merkezi elektrikli süpürge sistemi size şunları sağlar:

Merkezi Elektrikli Süpürge Nasıl Çalışır?

 
BEAM Merkezi Elektrikli Süpürge Sistemleri temas ettiği bütün kir toz ve alerjenlerin tamamını yaşam alanınınızdan alıp, garajınızda, ardiye veya bodrumunuzda bulunan güç ünitesine taşımak için evinizin duvarlarına monte edilen özel olarak tasarlanmış bir boru sistemi kullanır.
 
Sistemi çalıştırmak için kolay taşınır hortumu suvardaki soketlerden birine sokmanız yeterli. Çoğu evde her kat için bir soket, ev içinde ortalama üç soket yeterli olmaktadır. Hafif ve esnek hortum odadan odaya dolaşırken ağır bir portatif süpürgeyi duvarlara ve kıymetli mobilyalara çaptırarak ittirmekten sizi kurtarır.
 
BEAM Merkezi Elektrikli Süpürge Sistemleri güç ünitesi yaşam alanının dışında olduğu için, motorunu sürekli yanınızda tutmak zorunda olduğunuz taşınabilir süpürgelerden çok daha sessizdir.
 
 
Borular iç duvarlara, tavan arasına ve bodruma döşenir ve tesisat kanalları duvar soketlerini güç ünitesine bağlar.
 
Stratejik olarak konumlandırılan her soket size 25-30 metre kare alan temizleme imkanı sağlar.
 
Güç ünitesi yaşam alanından uzakta, genellikle bodrum, garaj veya kalorifer dairesinde, bulunur.
 
VacPan gibi yenilikçi aksesuarlar daha fazla temizlik rahatlığı için sisteme bağlanabilir.
 
Rahne aracı, toz alma aracı ve kumaş aracı gibi çeşitli temizlik ek parçaları bütün tipten yüzeyleri temizlemenize imkan sağlar.
 
Havayı dışarı veya HEPA filtreleme sistemine vererek içerideki havanızın hep temiz kalmasını sağlar.

Garanti
 
Ürün garantisi hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için bizimle iletişime geçiniz.
 
Bileşenlerin üretici garantisi:
 
BEAM Alliance güç ünitesi: 2 yıl
BEAM Platinum güç ünitesi: 2 yıl
BEAM Mundo güç ünitesi: 2 yıl
Tüm BEAM hortumlar ve temizlik setleri: 2 yıl
Düzenli ürün aşınma ve yaygın kullanımından kaynaklanan yıpranma üretici garantisi kapsamında değildir.

Kullanma Klavuzları

Aşağıdaki linkleri kullanarak Beam kullanma klavuzlarını indirebilirsiniz. Bulunduğunuz yerdeki en yakın Beam satıcıları ile iletişime geçerek kurulum, sorun çözme ve tamir konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. 


 


Nasıl Kurulur?

Kurulum

Profesyonel veya kendi kendinize kurulum Yeni veya eski evler.

BEAM Merkezi Elektrikli Süpürge Sistemleri yeni yapılmakta olan veya var olan evinize hiç bir artık bırakmadan ve duvarlarınıza zarar vermeden bir kaç saat içinde kurulabilir. Dışarıya hava borusu çıkarılmasına gerek yoktur. Bütün bir sistem kurulumunun fiyatı 1000$ civarından başlar.

Yeni yapılmakta olan evlere kurulum
Profesyonel veya kendi kendinize kurulum.

Eğer yeni bir ev yapıyorsanız veya müteahhitinizden evinize BEAM Merkezi Elektrikli Süpürge Sistemi yaptırmasınız istiyorsanız güç ünitesi, toplama haznesi, hortum soketleri(hortumun takıldığı yerler) ve hortum ve ek kitleri saklayacak yerleri önceden belirlemelisiniz. Bunun için dolabınızı genişletmeniz veya bodrumunuza yeni bir kabin koymanız yeterli.

Eğer müteahhitiniz BEAM ile önceden tanışmışsa mutfak, dış kapıların yakınları, oturma odası gibi sert yüzeylerin çokça bulunduğu yerlerde VacPan otomatik faraşı kullanmayı önerebilir.

BEAM sisteminizin kurulumu su ve elektrik tesisatı yapıldıktan sonra ve duvar kaplaması yapılmadan önce tamamlanır. Eğer müteahhitiniz kendisi BEAM sistemlerini kurmuyorsa, sitemizdeki iletişim bilgilerini kullanarak size en yakın satıcımızı bulun.

Veya BEAM Merkezi Elektrikli Süpürge Sistemi'nizi kendini kurmayı da tercih edebilirsiniz. Adım adım talimatlar için Kendi Kendine Kurlum kısmını kontrol edin.

Yapılmış evlere kurulum
Profesyonel veya kendi kendinize kurulum.

Şu anda var olan evlerin yaş farkı gözetmeksizin %95'i BEAM Merkezi Elektrikli Süpürge Sistemleri ile donatılabilir. Burada başarının sırrı boru sistemini en az sayıda soket ve dirsek( boruların kıvrım noktası) içerecek şekilde planlayarak en az sayıda iş süresi ve maliyetle müşteriye merkezi elektrikli süpürge sisteminin rahatlığını yaşatmaktır.

Şimdi mode yükseltiyorsanız, veya bunu planlıyorsanız yerel BEAM Satıcınızla görüşerek en ucuz yoldan BEAM merkezi elektrikli süpürge sistemi sahibi olabilirsiniz. BEAM satıcınız montajınızı eğitimli ve tecrübeli uzmanlara yaptırır, ve bu belkide önümüzdeki 25 yıl boyunca kullanacağınız bir sistemin sağlığı açısından önemli bir avantaj.

Kendiniz Yapın
BEAM Merkezi Süpürge Sistemi nasıl kurulur - Yedi Adımda Kurulum

Birinci Adım:
Sistem seçimi


Evinize ve temizlik ihtiyaçlarınıza en çok uyan BEAM Merkezi Elektrikli Süpürge sistemini, temizlik paketlerini ve aksesuarlarını seçin. Maksimum rahatlık için mutafk, banyo ve antre için VacPan otomatik faraşı da listeye ekleyin.

İkinci Adım:
Kaç sokete ihtiyacınız olduğunu hesaplayın.

Üçüncü Adım:
Soketlerin Yerleri.


Bir soket 65-75 metre kare alanı temizleyebilir. Ne kadar az soket kullanırsanız o kadar falza güç elde edersiniz. Sokete takacağınız hortumun temizleyeceğiniz odanın bütün köşelerine( ve mobilyaların çevresine) ulaşabildiğinden emin olun. Sürgülü kapıların olduğu yerlere ve kapı arkalarına soket koymayın. Eğer isterseniz, soketler yere de konabilir.

Dördüncü Adım:
Boru tertibatını planlama.

Boru tertibatını BEAM güö ünitesinden duvar soketlerine kadar planlayın. Eğer mümkünse, boruları tabanın altından geçirmek en iyisidir. Bodrumu olmayan yapılardan borular tavanarasından veya döşeme altı boşluklardan geçirilebilir. Önceden yapılmış iki veya üç katlı bir evde borular üst katlara soğuk hava kanallarından, dolapların arkalarından, merdiven altlarından veya gider borularının yanlarından döşenebilir. Yeni yapılarda borular duvar sütunlarından kartonpiyerler yapılmadan önce döşenebilir. Genellikle bodrum veya garajda bulundurulan BEAM güöç ünitesinin yerini planlamayı unutmayın.

Yararlı İpuçları:

Daha düzgün kesiler için boru keseri kullanın.
Forstner burgularına benzer 2-1/4" tahta delme burgusu kullanın
Eğer sahip değilseniz bir sağ açılı matkap edinin.

İhtiyacınız olacak araçlar

Duvar Testeresi(İsteğe bağlı)
İzola bant, elektrik kablosu, bant/kablo bağlantıları
Elektrikli matkap - 1/2 (1.3 cm) mümkünse sağ açılı başlıkla
Flaş Lambası
Forstner tahta delme burgusu 2-1/4" (5.7cm)
Çekiç
Delik açma testeresi veya kesicisi 2-1/4" (5.7cm)
Duvar delme ucu - 2-1/4" (5.7cm) (opsiyonel)
Metal elbise askısı
Kurşun kalem
Boru/hortum kesici veya demir testeresi ve şev kutusu
Güvenlik araçları
Tornavidalar ( Yıldız ve düz)
Mezura
Demir dedektörü
Maket bıçağı/ jilet
Pense
İskarpela
9.15 cm kablo veya tel

Beşinci Adım:
Soketlerin montajı


Var olan bir yapıya montaj yaparken ilk önce duvarın alt sütununun merkezini bulmalısınız. Sonra delme testeresi ile bodrumdan duvar boşluğuna doğru bir delik açın. (Montaj işlemi süresinde güvenlik araçlarını takmayı unutmayın)

Duvarin merkezini bulmak için basit bir yöntem vardır. Elbise askısından kesilen bir parçayla halıda veya sert yüzeyli yerde bir delik açın. Deliği duvara olabildiğince yakın bir yerde 45 derece açıyla açın.

Bodrumda demirin nereden çıktığını tespit edin. Duvar sütununun merkezini bulmak için demirin olduğu yerden ölçü alın. Delme testeresi ile duvar boşluğuna doğru bir delik açın.

Flaş ışığını veya süpürge sapını kullanarak duvar boşluğunun soket için istenene seviyeye kadar olan yerde engellenip engellenmediğini kontrol edin. Sonra duvarda askıdan kestiğiniz demirle açtığınız deliğin üstüne bir işaret koyun. Burası soketinizin merkezi olacak.

Soket direğini merkezlendirin, ana kirişi takip edin ve duvarda bir delik açın. Duvar direğini borunun dirseğine tutturun.

Düşük voltaj kablolarını soket sapına bağlayın. Kablonun düğer ucuna küçük bir ağırlık takın ve kabloyu delik boyunca bodruma sarkıtın. Soketi ve direğini duvara monte edin. Soketin yerleştirin ve böylece soket açık hale gelir.

Yeni binalara soketleri yerleştirirken de aynı temel adımları takip edin.

Altıncı Adım:
Boruların montajı


Kesilerinizin düzgün ve pürüzsüz olduğundan emin olarak borunun uzunluğunu ölçün. Keskin bir bıçak veya zımparayla toz ve kılları tutarak bir pislik engeli oluşturabilecek çapakları temizleyin. Güö ünitesine en uzak soketten başlayarak boruları denemeye ve yapıştırmaya başlayın. Hortum sisteminin güö ünitesine bağlanan ana gövdesinin kısımlarını birleştirin. Ana gövde hattı boyunca düşük voltajlı kabloları da ekleyin. Ana gövdeyi BEAM güö ünitesine bağlayın. Eğer güö ünitesi garajdaysa duvardan elbise askısını kullanarak bir pilot delik açarak yeri ve duvardaki engelleri kontrol edin. Sonra garaj ve bodrum arasındaki ayırma duvarının içinde 2 1/2" lik bir delik açın. Boruyu garaja indirin ve üniteye bağlayın.

Yedinci Adım:
Güç ünitesi kurulumu.


BEAM güç ünitesini beraberinde bulunan detaylı talimatlar uyarınca yerleştirin. Garaja gelen düşük voltajlı kabloların uçlarını soyun ve güç ünitesine bağlayın. Güç ünitesini elektrik kaynağına bağlayın, Manuel svici açık/kapalı pozisyonlarına getirerek test edin. Daha sonra hortumu takarak soketleri monte ederken oluşmuş olabilecek küçük pislikleri temizleyin.

Temizlik Performansı

Profesyonel test laboratuvarlarında temizleme gücü devamlılığı testi
Ev İçi Hava Kalitesi Testi Sonuçları, Bilimsel Çalışmalar BEAM Merkezi Süpürge'nin Taşınabilir Süpürgelerden Üstün Olduğunu Gösteriyor...

Taşınabilir ve merkezi süpürge sistemlerinin toz emiş ve salınım oranlarını karşılaştıran bağımsız bir çalışmaya göre, BEAM merkezi elektrikli süpürge sistemleri taşınabilir süpürgelere kıyasla daha yüksek ev içi hava kalitesini ve düşmeyen temizlik performansını garanti eder.

Araştırma
BEAM Serenity merkezi elektrikli süpürgeyle önde gelen 5 taşınabilir süpürge ürünününün kısa ve uzun vadede pislik emişi ve toz salınımı kontrolünü karşılaştıran bir dizi çalışmada, Profesyonel Test Laboratuvarı Dalton, GA'daki teknisyenler, en yüksek performanslı iki taşınabilir süpürgenin testin sonunda başındakine kıyasla %10-15 daha düşük performans sergilerken BEAM sisteminin sürekli pislik emişini sürdürdüğünü gözlemledi.

Bulgular
PTL Başkanı Gary Asbury " BEAM sisemi testin başından sonuna kadar etkileyici ve sürekli bir temizlik performansı sergiledi." dedi.

BEAM Serenity aynı zamanda metre kübe 6.6 mikrogramdan daha az solunabilir partikül salınımıyla test edilen taşınabilir süpürgelere kıyasla tutarlı bir salınım tablosu çizdi. Emiş gücünü koruyan 3 taşınabilir süpürge filtrelemede ciddi düşüşler yaşadı ve metrekübe 4300 mikrograma kadar çıkan toz salınımı gerçekleştirdi.

Toz Salınımı Testi

Sürekli kullanımdan sonra temizlik sırasında salınan partikül

Test edilen bütün ürünler en yeni halleriyle ve sürekli kullanımdan sonra test edildi. PTL Teknisyenleri her bir süpürge için yaklaşık bir litre kir ve parçanın yanında İSO Fine test'de kullanılan küf sporları, toz tanecikleri, polen gibi küçük ve sağlık problemleri yaratan kirleticileri de içeren halıları kullandı.

Araştırmada NASA tarafından halıdan ayrılan toprak benzeri elementlerin doğru çözümlemesinin yapılabilmesi için geliştirilen X-ışınları florışıması(XIF) teknolojisi kullanıldı. Bir Kennewick Wash firması olan ve NASA'yla birlikte el XIF cihazını geliştiren KeyMaster Technologies'e göre test XIF teknolojisinin temizlik araçlarının performansını ölçmek için ilk kez kullanıldığı test olma özelliği taşıyor.

Toz emişi testleri her bir taşınabilir süpürgenin pislik haznesi yarıya kadar doldurulup üreticinin önerdiği gibi bu noktada boşaltılarak 10 kez tekrarlandı. Her ürün son teknolojiyle donatılmış bir odada en yeni haliyle ve 10 dolumdan sonraki temizlik sırsındaki toz salınımı için de test edildi.

Kir Emiş Gücü Testi
10 kullanımdan sonraki halı temizleme gücü.

Testin sonunda çekilen video kaset bütün ürünlerin kullanıcılarının pislik haznesini boşaltırkan havaya kalkan toza maruz kalabileceğini gösterdi. Çok daha geniz BEAM Merkezi Süpürge Sistemi haznesi çok daha az boşaltıma ihtiyaç duyar dolayısıyla toza o kadar az maruz kalırsınız. Çünkü merkezi elektrikli süpürge sistemi genel olarak garaja kurulur ve pislik haznesi boşaltım işlemi sırasında yaşam alanınıza toz gelme ihtimali yoktur.

Electrolux MErkezi Elektrikli Süpürge Sistemleri Uluslararası Başkan Yardımcısı Lars Hybel PTL test sonuçlarının, yakın zamanda California Üniversitesi,Davis'de yapılan klinik araştırmaya katılan alerjik sinüzit hastalarının evlerinin temizliğinde BEAM Merkezi Elektrikli Süpürge sistemlerini kullandığında alerjik semptomlarında neden düşüş yaşadığını gösterdiğini söyledi. UC, Davis çalışmasının katılımcıları uykularında, burun ve diğer bölgelerdeki semptomlar ile göz ve ruhsal semptomlarda %44-61 gelişme kaydetti ve taşınabilir elektrikli süpürgeler yerine BEAM Merkezi Elektrikli Süpürge Sistemleri'ni kullandıklarında günlük hayatlarında daha az problem yaşadı.

Hybel" Merkezi süpürge sisteminin sürekli salınım kontrolü sayesinde yaşam alanınızda alerjik hastalıkları tetikleyen hava partikülleri daha az bulunacaktır diyor."."BEAM Merkezi Elektrikli Süpürge Sistem'ini kullanan ev sahiplerini daha az alerjen içeren ve daha sağlıklı bir yaşam alanı sunan evlerini temizleyebilecekler" diye de ekliyor.